De reden voor goede voornemens

De reden voor goede voornemens verklap ik over 200 woorden. Eerst leg ik de nadruk op waarom je het niet zou doen.

Heeft het wel nut?
Vraag je je af of je op 1 januari (nieuwjaar) wel een doel moet hebben? Denk je: “het werkt toch niet, zo’n voornemen op 1 januari, na een week ben ik het doel al weer uit het oog verloren” of “ik kan op elke dag van het jaar beginnen met goede voornemens, waarom zou ik daar op 1 januari mee starten?”
Kortom: “Goede voornemens, daar doe ik niet aan mee”. Herkenbaar?

Gewoon meegaan met wat op je afkomt
Laat je alle goede voornemens varen en denk je dat je gewoon maar moet zien wat er gebeurt? Denk je dat de door jou gestelde doelen misschien niet passen bij alles wat er in een nieuw jaar op je af gaat komen? Denk je dat je je op zo’n moment maar beter kunt aanpassen aan dat wat er met je gebeurt? Als je dat doet, kan het zijn dat je ergens uitkomt waar je niet wilde zijn. Of wie weet is het daar beter en leuker dan dat wat je ooit van tevoren had kunnen bedenken of regelen.
Kortom: onder het motto, geduld is een schone zaak, denk je: “ik krijg toch wel wat me toekomt.”

Doelgericht
Zelf ben ik er van overtuigd dat een goed voornemen hetzelfde is als een doel stellen. Een gesteld doel geeft richting aan de beslissingen die je moet gaan nemen in de komende tijd. Je kan ergens naar toe werken. Een doel stellen is de eerste belangrijke stap in je verdere ontwikkeling. Bij coaching zie je ook dat alleen al door het stellen van een doel, de oplossingen zich aandienen.
Kortom: dit is wat mij betreft dus de reden om het nieuwe jaar met een goed voornemen te beginnen.

De keuze is aan jou
Toch kunnen de mooiste dingen je overkomen als je loopt te dwalen.
Kortom: wel of geen doelen stellen, er is geen goed of fout, alleen een keuze.
Deze keuze is aan jou.

Ik hoop dat je deze update leuk en inspirerend vindt. Wil je een keer praten over wat jij als doel zou willen stellen (of hoe je nou eindelijk eens jouw doel bereikt), neem dan vooral contact met mij op via dit contactformulier.

En wil je mijn posts niet missen, dan kan je me ook volgen op Twitter via @watzegtjan.
Tot een volgende keer!

3 gedachtes over “De reden voor goede voornemens

  1. Pingback: De lol van doelloos dwalen | Een volgende stap

  2. Pingback: Het beste van 2014. #2: 20 kilo afvallen, hoe doe je dat? In 3 stappen! | Een volgende stap

  3. Pingback: Het beste van 2014. #2: 20 kilo afvallen, hoe doe je dat? In 3 stappen! | Janmonster.com

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.